Providing you the best range of phosphor bronze cast bushes, submersible bronze bushings and tinned copper bushes with effective & timely delivery.
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
| Nominal Size I.D. | 6 mm |
| Material | Bronze |
| Nominal Size O.D. | 16 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Finishing | Coated |
| Size/Diameter | 2 inch |
| Shape | Round |
We offer wide range of phosphor bronze bushes as per customer requirement
₹ 800 / kg Get Latest Price
| Inner Diameter | 10 mm |
| Nominal Size I.D. | 42 mm |
| Nominal Size O.D. | 24 mm |
| Surface Finishing | Polished |
| Shape | Round |
| Thickness | 30 mm |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 680 / Piece Get Latest Price
| Material | Copper |
| Inner Diameter | 35 mm |
| Shape | As per Drawing |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Mahalingam Muthumeenakshi (CEO)
M.S.K. Auto Products
60,LENIN STEET NEAR PERUMAL TEMPLE,,VILANKURUCHI SARAVANAMPATTY,,,Tamil Nadu, Vilankurichi
Coimbatore - 641035, Tamil Nadu, India